četvrtak, 11. travnja 2019.

Stručnjaci kažu da bebu ne treba buditi. Izuzetak su bebe rođene sa malom telesnom masom (težinom), kao i ona grupa beba koju nazivamo «lenjivicama». Ove bebe treba razbuditi – tako što im se blago masiraju tabani, noge ili leđa.



loading...
Da li bebu treba buditi ukoliko je prošlo više sati od poslednjeg podoja?
Svaka beba je biće za sebe, jedinstveno u svakom pogledu. Ona ima svoj ritam i treba joj omogućiti da razvija sopstveni odnos sa majkom. Ne treba je vremenski ograničavati u hranjenju, tim pre što dojenje nije samo hranjenje. Majčino mleko jeste najbolja hrana, ali se činom dojenja ujedno razvija i produbljuje bliskost između majke i bebe, podstiče optimalan psihički razvoj deteta, razvija sigurnost i samopouzdanje.

Svaki podoj se započinje drugom dojkom, odnosno dojke se nude naizmenično. Iz prve dojke treba pustiti da beba sisa 10-15 minuta. Nakon završetka podoja iz te dojke, treba ponuditi drugu. Ako beba neće da sisa, znači da je sita.
U prvim danima po izlasku iz bolnice, broj podoja se kreće između 10-12 puta za 24 sata. Do kraja prvog meseca, trebalo bi da majka i beba uspostave svoj ritam, a broj podoja se smanjuje na oko osam puta. Kako dete raste, broj podoja se smanjuje, pa bi na kraju šestog meseca beba trebalo da ima oko šest podoja.

0 komentari:

Objavi komentar

Unordered List

Sample Text

Blog Archive

Pretraži ovaj blog

Pokreće Blogger.

Translate

Uradite ovo 5 minuta prije kupanja i vaša koža će biti savršena, bez i jedne mrlje u samo jednoj sedmici!

Svi mi želimo da naša koža bude zdrava i lijepa. Odmorite malo od hemijskih preparata i okrenite se prirodnim rješenjima. Mnogo puta smo o...

loading...

Popular Posts

Recent Posts

Text Widget